Langkau ke kandungan
ToolMug

Carta Saiz Kertas

Berapa besar A4 dan berapa piksel pada 300 DPI? Carta ini menyenaraikan saiz ISO A, B dan C serta kertas Amerika Utara dalam milimeter, inci dan piksel pada DPI pilihan.

Berjalan dalam pelayar anda — apa yang anda masukkan tidak dimuat naik

SaizMilimeterInciPiksel pada 300 DPI
A0841 × 1,18933.11 × 46.819933 × 14043
A1594 × 84123.39 × 33.117016 × 9933
A2420 × 59416.54 × 23.394961 × 7016
A3297 × 42011.69 × 16.543508 × 4961
A4210 × 2978.27 × 11.692480 × 3508
A5148 × 2105.83 × 8.271748 × 2480
A6105 × 1484.13 × 5.831240 × 1748
A774 × 1052.91 × 4.13874 × 1240
A852 × 742.05 × 2.91614 × 874
A937 × 521.46 × 2.05437 × 614
A1026 × 371.02 × 1.46307 × 437
B01,000 × 1,41439.37 × 55.6711811 × 16701
B1707 × 1,00027.83 × 39.378350 × 11811
B2500 × 70719.69 × 27.835906 × 8350
B3353 × 50013.9 × 19.694169 × 5906
B4250 × 3539.84 × 13.92953 × 4169
B5176 × 2506.93 × 9.842079 × 2953
B6125 × 1764.92 × 6.931476 × 2079
B788 × 1253.46 × 4.921039 × 1476
B862 × 882.44 × 3.46732 × 1039
B944 × 621.73 × 2.44520 × 732
B1031 × 441.22 × 1.73366 × 520
C0917 × 1,29736.1 × 51.0610831 × 15319
C1648 × 91725.51 × 36.17654 × 10831
C2458 × 64818.03 × 25.515409 × 7654
C3324 × 45812.76 × 18.033827 × 5409
C4229 × 3249.02 × 12.762705 × 3827
C5162 × 2296.38 × 9.021913 × 2705
C6114 × 1624.49 × 6.381346 × 1913
C781 × 1143.19 × 4.49957 × 1346
C857 × 812.24 × 3.19673 × 957
C940 × 571.57 × 2.24472 × 673
C1028 × 401.1 × 1.57331 × 472
Letter215.9 × 279.48.5 × 112550 × 3300
Legal215.9 × 355.68.5 × 142550 × 4200
Tabloid279.4 × 431.811 × 173300 × 5100
Executive184.15 × 266.77.25 × 10.52175 × 3150

Cara menggunakan

  1. Pilih siri — A, B, C atau US.
  2. Pilih DPI untuk mengemas kini lajur piksel.
  3. Cari saiz kertas dalam jadual.

Penerangan pilihan

Siri A
A0 mempunyai luas satu meter persegi dan setiap saiz membahagi dua saiz sebelumnya, sambil mengekalkan nisbah 1:√2. A4 (210 × 297 mm) ialah helaian pejabat standard di luar Amerika Utara.
Siri B dan C
Saiz B berada antara saiz A dan sesuai untuk buku serta poster; saiz C ialah sampul surat, dengan C4 boleh memuatkan helaian A4 yang tidak dilipat.
DPI
Titik setiap inci. Cetakan biasanya memerlukan 300 DPI; skrin sering direka pada 72 atau 96.

Saiz biasa

Kertas Milimeter Piksel pada 300 DPI
A3 297 × 420 3508 × 4961
A4 210 × 297 2480 × 3508
A5 148 × 210 1748 × 2480
Letter 215.9 × 279.4 2550 × 3300
Tabloid 279.4 × 431.8 3300 × 5100

Soalan lazim

Berapa piksel A4 pada 300 DPI?

2480 × 3508 piksel. Pada 150 DPI ialah 1240 × 1754 dan pada 72 DPI ialah 595 × 842.

Apakah perbezaan A4 dan Letter?

Letter ialah 8.5 × 11 inci (215.9 × 279.4 mm), sedikit lebih lebar dan pendek daripada A4, jadi semak tetapan halaman ketika mencetak.

Apakah saiz Tabloid?

11 × 17 inci (279.4 × 431.8 mm), hampir dengan A3 (297 × 420 mm).

Privasi

Alat ini berjalan sepenuhnya dalam pelayar anda. Fail dan teks anda diproses pada peranti anda dan tidak pernah dimuat naik ke pelayan kami.

Alat berkaitan