Naar de inhoud
ToolMug

Lening- en hypotheekcalculator

Voer het bedrag, de rente en de looptijd in om het maandbedrag, de totale rente en een schema per maand te zien. Beide gangbare aflossingsvormen worden vergeleken, zodat je ziet hoeveel rente je bespaart door sneller af te lossen.

Draait in je browser: niets wat je invoert wordt geüpload

Elke maand hetzelfde bedrag; de eerste termijnen zijn vooral rente.

Maandbedrag

1.896,20

Totale rente

382.633,47

Totaal betaald

682.633,47

Beide methoden vergelijken

MaandbedragTotale renteTotaal betaald
Annuïtair (gelijke termijnen)1.896,20382.633,47682.633,47
Lineair (gelijke aflossing)2.458,33→ 837,85293.312,50593.312,50

Lineair bespaart 89.320,97 aan rente, maar begint 562,13 per maand hoger.

Aflossingsschema

PeriodeTermijnAflossingRenteRestschuld
Jaar 122.754,453.353,1819.401,27296.646,82
Jaar 222.754,453.577,7419.176,70293.069,08
Jaar 322.754,453.817,3518.937,10289.251,73
Jaar 422.754,454.073,0118.681,44285.178,72
Jaar 522.754,454.345,7918.408,66280.832,93
Jaar 622.754,454.636,8318.117,62276.196,10
Jaar 722.754,454.947,3717.807,08271.248,73
Jaar 822.754,455.278,7017.475,75265.970,03
Jaar 922.754,455.632,2317.122,22260.337,81
Jaar 1022.754,456.009,4316.745,02254.328,38
Jaar 1122.754,456.411,8916.342,56247.916,49
Jaar 1222.754,456.841,3115.913,14241.075,18
Jaar 1322.754,457.299,4815.454,97233.775,70
Jaar 1422.754,457.788,3414.966,11225.987,36
Jaar 1522.754,458.309,9414.444,51217.677,42
Jaar 1622.754,458.866,4713.887,98208.810,95
Jaar 1722.754,459.460,2813.294,17199.350,68
Jaar 1822.754,4510.093,8512.660,60189.256,83
Jaar 1922.754,4510.769,8511.984,60178.486,98
Jaar 2022.754,4511.491,1311.263,32166.995,85
Jaar 2122.754,4512.260,7110.493,74154.735,14
Jaar 2222.754,4513.081,839.672,62141.653,30
Jaar 2322.754,4513.957,958.796,50127.695,36
Jaar 2422.754,4514.892,747.861,71112.802,62
Jaar 2522.754,4515.890,136.864,3296.912,49
Jaar 2622.754,4516.954,325.800,1379.958,16
Jaar 2722.754,4518.089,794.664,6661.868,38
Jaar 2822.754,4519.301,293.453,1642.567,08
Jaar 2922.754,4520.593,942.160,5121.973,15
Jaar 3022.754,4521.973,15781,300,00

Zo gebruik je het

  1. Voer het leenbedrag, de jaarrente en de looptijd in jaren in.
  2. Kies Annuïtair (gelijke termijnen) of Lineair (gelijke aflossing).
  3. Lees het maandbedrag, de totale rente en het totaal betaald, en de vergelijking van beide methoden.
  4. Open het schema per jaar of per maand om te zien hoe elke termijn zich verdeelt over aflossing en rente.

Opties uitgelegd

Annuïtair (gelijke termijnen)
De klassieke lening met vaste rente. Elke termijn is even hoog; de eerste termijnen zijn vooral rente, de latere vooral aflossing.
Lineair (gelijke aflossing)
Elke maand wordt hetzelfde deel van de hoofdsom afgelost, plus rente over wat er nog resteert, zodat de termijnen hoger beginnen en elke maand dalen. De totale rente is lager.
Rente
De nominale jaarrente. De gebruikte maandrente is de jaarrente gedeeld door 12, zoals bij gangbare hypotheken en consumentenkredieten.

Voorbeelden

Lening Rente Looptijd Maandbedrag Totale rente
300.000 6,5% 30 jaar 1.896,20 382.633
1.000.000 4,9% 30 jaar 5.307,27 910.616

Veelgestelde vragen

Zitten belastingen en verzekeringen in het maandbedrag?

Nee. Dat omvat alleen aflossing en rente. Onroerendezaakbelasting, opstalverzekering, kredietverzekering en kosten komen erbij.

Waarom is lineair aflossen per saldo goedkoper?

Je lost aan het begin sneller af, waardoor rente wordt berekend over een lager bedrag. De prijs daarvoor zijn hogere termijnen in de eerste jaren.

Hoe nauwkeurig is het schema?

De cijfers worden tot op de cent berekend, zonder tussentijds af te ronden. Je geldverstrekker rondt elke termijn mogelijk af en past de laatste aan, dus kleine verschillen van een paar cent zijn normaal.

Privacy

Deze tool draait volledig in je browser. Je bestanden en tekst worden op je eigen apparaat verwerkt en nooit naar onze servers geüpload.

Gerelateerde tools